Allurion Yutulabilir Mide Balonu

Op. Dr. Gulden Ozden

Yaşamına Değer Kat.

Bize Ulaşın

0544 502 16 26
Uygulamalar
Allurion Mide Balonu

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Nedir?

Farklı nedenlerin sonucunda oluşan kilo problemi kişilerin hayatlarını zorlu bir hale getirebiliyor. Sebepten bağımsız olarak, kişilerde fazla kilo problemi nedeniyle, hem fiziksel hem de psikolojik sorunlar ortaya çıkabiliyor. Kilo probleminin çözümü için oldukça farklı yöntemler mevcut. Bu noktada Allurion firmasının bizlere sunduğu Elipse mide balonu, oldukça yenilikçi bir çözüm sağlıyor. Cerrahi bir işlem gerektirmeyen Allurion Yutulabilir Mide Balonu, ağız yoluyla mideye yerleştirildiğinden yutulabilir mide balonu adı ile de bilinmektedir. Elipse mide balonunun uygulanması, ortalama olarak 15 ila 20 dakikalık bir süre almaktadır. Uygulamanın ardından kontrollü bir diyet programı ile 4 ay sonunda kişilerin vücut ağırlığının ortalama %10 ila 15 arasında azalması beklenir.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu Nasıl Uygulanır?

İnce tüplü bir kapsül halinde olan Allurion Elipse mide balonu yutulduktan hemen sonra, doktor tarafından mideye inip inmediğini kontrol etmek amacıyla röntgen çekilir. Kapsülün mideye indiği tespit edildikten sonra allurion mide balonu, tüp aracılığı ile özel solüsyonu doldurulur. Ardından,  balonu şişiren kateter, doktor tarafından çıkarılır. Hasta günlük yaşamına rahatlıkla devam eder. Balon midede yer kapladığından doğal olarak daha hızlı bir şekilde doyma hissine kavuşulmasını sağlar. Elipse mide balonu oldukça kolay bir şekilde yutulabilir. Fakat öncesinde, işlem için doktor tarafından, bu prosedüre uygun olup olunmadığı belirlenir.

Allurion Yutulabilir Mide Balonu’nun Avantajları Nelerdir?

Allurion yutulabilir mide balonunun geleneksel mide balonlarına göre avantajlarını şu şekilde sıralayabiliriz;

 •  Endoskopi işleminin yapılmaması
 •  Cerrahi bir uygulama olmadığından ameliyathane ortamına gerek kalmaması
 • Anestezi kullanılmaması
 • Doğal yollarla vücuttan atılması
 • Komplikasyon oranının oldukça düşük olması
 • İşlemin hemen ardından gündelik hayata hemen dönülebilmesi
İletişim formu
Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bize ulaşın

Sıkça Sorulan Sorular

Allurion Elipse mide balonu ile;

 •       Tokluk hissine çok daha hızlı ulaşılır.
 •       Tokluk hissi uzun olacağından, atıştırma isteği azalır.
 •       Öğünde tüketilen porsiyonlar küçülür.

·        Sizlere hediye edilecek olan akıllı tartı ve saat ile birlikte planlı bir şekilde kilo vermenizi sağlar.

Allurion Elipse mide balonu uygulaması, herkese uygun değildir. En önemli kriterlerden bir tanesi vücut kitle indeksidir. Buradaki temel seviye ise vücut kitle indeksinin ortalama olarak 27 ila 35 arasında olmasıdır. İşlemin yapacak olan uzman doktor tarafından yapılan muayenede, hastanın tedavi geçmişi, daha önceden geçirilen cerrahi işlemler ve herhangi bir sağlık sorununun olup olmadığı incelemeye alınır. Bunun dışındaki kriterleri ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 •       18 ila 65 yaş arasında olunması
 •       Obezite sorunu yaşayanlar

·        Belirli bir diyet programı uygulayıp başarılı olamayanlar

 •       Daha öncesinde mide özelinde cerrahi işlem geçirenler
 •       Yüksek alkol tüketen kişiler
 •       Hamileler

·        Ülser veya reflü gibi sorunları bulunan kişiler

İşlem sonrasında doktorunuzun kontrolünde özel bir diyet programına girmeniz gerekmektedir. Program yardımıyla yeme-içme alışkanlıklarınızı ufak hedeflerle değiştirebilirsiniz. Allurion’un sizlere hediye ettiği akıllı tartı, akıllı saat ve mobil uygulama ile kilo verme sürecinizi ve etkenleri sürekli takip edebilirsiniz. Program dahilinde tüm verileri diyetisyeniniz ve doktorunuz ile paylaşarak doğru yönledirilebilirsiniz.  Yine uzman doktorunuzun tavsiye ettiği egzersiz planına uymanız ile birlikte program sonucunda kalıcı olarak kilo kaybeder ve balon vücuttan atıldıktan sonra bile rahatlıkla kilonuzu koruyabilirsiniz.

Blog